Gå tilbage leveret af  Boliga logo    
Boligdebatten.dk   Boligdebatten.dk > Lejeboligdebatten > Jura
Opret bruger OSS Søgning Dagens indlæg Marker alt som læst


Svar
 
Emne værktøjer Visningsmåde
  #11 (permalink)  
Gammel 9th September 2009, 04:29 PM
Member
 
Registreringsdato: May 2009
Indlæg: 65
Standard

Det du har betalt for meget kan du ikke få igen, hvis der er gået emre end 12 måneder. Men forfremtiden vil din husleje være den husleje som blev fastsat af huslejenævnet. Jeg ved godt, at det ikke gavner din sag ret meget, da du, så vidt jeg kan forstå, snart overtager lejligheden i dit eget navn.
Besvar med citat
Svar


Emne værktøjer
Visningsmåde

Regler for indlæg
Du kan ikke starte nye emner
Du kan ikke svare på indlæg
Du kan ikke vedhæfte filer
Du kan ikke rette dine indlæg

vB code er aktiv
Smilies er aktiv
[IMG] kode er aktiv
HTML kode er ikke aktiv
Trackbacks are aktiv
Pingbacks are aktiv
Refbacks are ikke aktiv

Lignende emner
Emne Startet af Forum Svar Nyeste indlæg
Fremleje af andelslejlighed Ptr Generelt 10 27th July 2009 07:13 AM
Fremleje: tidsbegrænsning? mach3 Generelt 1 24th January 2009 02:38 PM
Fremleje, §5.2, 2 års frist...? dupondt Generelt 4 17th January 2009 04:13 PM
Fælder ved fremleje pinkfloydhomer Generelt 50 26th August 2008 08:41 PM
Fremleje af andelsbolig grunj Generelt 5 14th May 2007 07:00 PM



Al tidssætning er GMT +1. Klokken er nu 08:19 PM.



Powered by: vBulletin Version 3.6.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.